Manfrotto Pixi Tripod İncelemesi

Kameraları sabitlemek istediğimizde en pratik çözümü tripodlar sağlıyor. Seyahatlerde ve gündelik yaşantıda, yanınızda her zaman taşıyabileceğiniz mini tripod, Manfrotto Pixi’yi inceliyoruz.

Pixi, oldukça taşınabilir ve pratik yapıya sahip. Akıllı telefonlarla çekim yapan kullanıcılar için taşınabilir yapısı sayesinde cebe dahi sığabiliyor.  Sadece telefonlarla değil, aynı zamanda aksiyon kameralar, video kameralar ve profesyonel fotoğraf makinelerini dahi taşıyabiliyor. Taşıma kapasitesi 1 kg olarak belirtilmiş ancak bu değerin üzerine çıktığınızda da pek zorlanmıyor.

Manfrotto PIXI Mini Tripod‘un en dikkat çeken özelliklerinden biri de ball head olan kafanın kilit mekanizması olmuş. Alışılmış tripod kafalarında gördüğümüz vida ile sıkma özelliği yerini butona bırakmış. Böyle olunca kullanımı da cidden daha pratik hale gelmiş. Özellikle VLOG gibi anlık videolar çekmek isteyen kullanıcılar için çok doğru bir tercih olabilir. Tripodu zemine yerleştirdikten sonra kadrajı ayarlamak için butona basılı tutmanız ve ayar bittikten sonra da bırakmanız yeterli oluyor.

Telefonla kullanım için ekstra adaptör almanız gerekiyor.

Pixi mini tripodu, video ve fotoğraf çekmeyi seven, yanında her zaman taşıyabileceği bir tripod arayan kullanıcılar için kesinlikle tavsiye ederiz. Taşıma kapasitesi ve sağlam duruşuyla telefondan, fotoğraf makinesine çok geniş bir kullanıma sahip. Manfrotto Pixi hakkında hazırladığımız inceleme videosunu da izlemenizi tavsiye ediyoruz.

https://youtu.be/97QZEr4czTc