WACACO NanoPresso Taşınabilir Espresso Kahve Makinesi

Kahve severler için her an, her yerde Espresso yapabilmelerini sağlayan WACACO NanoPresso taşınabilir espresso makinesini inceliyoruz.

Ben de bir kahve sever olarak, kolay erişilebilir ve lezzetli kahveler yapabileceğim cihazlar arayışındaydım. Zincir kahvecilerden hazır aldığım her kahveden memnun olmamam, doğada hazır kahve ya da sürekli filtre kahve içmekten sıkılmam, beni bu arayışa itti ve Wacaco’yu keşfettim. Wacaco, taşınabilir espresso makineleri üreten bir girişim. 18 Bar basınç ile iyi bir kahvenin sözünü veren NanoPresso’yu tercih ettim.

NanoPresso, 4 farklı renk seçeneği ile satılıyor. Biz sarı rengini tercih ettik ve oldukça güzel bir tona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dış gövdesinin tamamı plastikten oluşan cihazda kullanılan kaplama kalitesi oldukça iyi. Uzun süreli kullanımda aşınma, kırılma gibi durumlarla kolay kolay karşılaşılmayacak gibi duruyor.

NanoPresso, oldukça basit bir kullanıma sahip. Kullanıma kılavuzuna bakmadan nasıl kullanılacağını öğreniyorsunuz.  Kahve pişirme işleminizi bu kadar basit hale getirmesi özellikle seyahatlerde büyük kolaylık sağlıyor.

NanoPresso Nasıl kullanılır?

Kahve haznesinin içerisine espresso kahvesini, kutu içeriğinde gelen ve taşırken gövdenin içerisinde bulunan kaşıkla kahveyi yerleştirip üzerini düzleştiriyorsunuz. Daha sonrasında su haznesine sıcak suyu ekledikten sonra bardağına pompalayarak lezzetli bir espressoya sahip olmak mümkün. Burada ufak bir püf noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Makine içerisinde su kahveyle buluşurken, bir miktar soğuyabiliyor. Bu sebeple makineyi kullanmadan önce sistemin içerisinde sıcak suyu pompalamak, daha sıcak kahve içmenizi sağlıyor.

Sonuca gelirsek, NanoPresso ve sıcak su dolu bir termos ile her yerde kendi kahvenizi pişirebilirsiniz. Taze ve lezzetli kahvenin tadına varmak için güzel bir seçim oluyor. Özellikle dayanıklı yapısı ve tamamen insan gücüyle çalışması, uzun ömürlü bir kullanıma sahip olacağı hissiyatını sağlıyor. Kahve severler tarafından onaylandı, tavsiye edilir.

Kahve kokusu kadar rahatlatıcı ve huzur dolu günler dileriz 🙂