Alba City 2 ile Geçen İki Ay

Yaklaşık iki aydır aktif şekilde City 2’yi sürüyoruz. Bu sürede bisikleti çok farklı yollarda ve koşullarda deneyimleme şansı elde ettik. Bu süreçte yaşadığımız deneyimleri olabildiğince burada hem kendime anımsatmak hem de sizlerle paylaşmak için yazmaya çalışıyorum. Bir önceki yazımız yine websitemizde mevcut. 

Gelelim iki aylık deneyimimize. İlk olarak oldukça kaliteli bir kadro ve boya materyali tercih edilmiş bu sayede bisikleti hiç yıkama ihtiyaçı duymadım. Bazı boyalar bisiklet üzerinde toz birikimi sorunu yaşatırken City 2’nin boyası kaygan ve kalın olduğu için toz birikimi yapmıyor. Bu sayede hala daha temiz ve yeni duran bir bisikletle geziyoruz. Ayrıca kadro tasarımıda durma ve dinlenme anlarında ayakların yere ermesine izin verdiği için konforlu hissettiriyor. 

Gelelim en önemli kısma motor ve batarya deneyimi. Batarya ve motorda da şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadık. Gayet yeterli bir performansa sahipler. Hız konusunda zaten İstanbul içerisinde memnun kalınacak ve güvenli olacak hızlarda gezebiliyorsunuz. Daha hızlı giden bir bisiklet olsaydı demedik. Daha hızlı gitmek bir bisiklet için güvenlik konusunda problemler yaşatabilir. Bu nedenle yasal sınırlarda zaten bunu gerektiriyor ki yeterli bir sınır olduğunu belirtebilirim. 

Vites ve diğer komponentlerde şimdiye kadar bir problem yaşatmadı. Zaten kutudan çıkan check-list’ten de anladığım kadarıyla tüm bu komponentler kutulanmadan önce güzelce kontrolden geçirilmiş. Bu sayede bunların gönül rahatlığını yaşayabildik. 

Bisikletin en güzel yanı tüm yanlarıyla başka hiçbir aksesuara (belki bir matara kafesi eklentisi size kalıyor) ihtiyaç duymadan kolayca sürmeye başlayabiliyorsunuz. Bu aksesuarların hepside konulmak için konulmamış hepsi işinizi görüyor. Matara kafesi konusunda da bisiklet üzerinde matara kafesi için gerekli vidalar monte şekilde çıktı bu bile güzel bir düşünce denilebilir. 

İki aydır kötü bir problem yaşadık mı diye düşünüyorum. Fakat aklıma diğer bisikletlerde olan haricinde (yani bisikletin genel problemleri) bir problem gelmiyor. Yani iyi bir bisiklet kalitesine sahip ve memnun şekilde sürmeye devam ediyoruz. 

İlerleyen deneyimlerimizide burada ve YouTube ve IG hesaplarımızda sizlere aktarmaya devam edeceğim. Bizleri bu platformlardan takip edebilirsiniz. Yorumlarda da hem deneyimlerinizi hem de sorularınızı paylaşabilirsiniz.