Quick Caps jant kilidi incelemesi

Bisiklet jantlarının çalınması maalesef sıklıkla yaşanan bir durum. Gözünü karartıp bisikleti çalmak için çok hırslı olan hırsız, bisikleti çalamasa da kolay sökülen jantları alıp kaçabiliyor. Bu sebeple jantları kilitlemek bazen iyi bir tedbir oluyor. Kilitlemek için çeşitli yöntemler var, en pratik çözümlerden biri olan Quick Caps’in quick release mandal kilidini test ediyoruz.

Quick Caps, bisiklet jantları çalınmasın diyerek yola çıkmış İngiltere merkezli bir girişim. Özellikle hemen hemen her bisiklet modeline uyumluluk sağlaması ve nitekim uygun fiyatı ile tercih edilesi duruyor. Özellikle dilediğiniz zaman herhangi bir zahmete katlanmadan anahtarıyla söküp bir kenara koyabilmeniz, özel sökme aletleri gerektiren rakiplerine kıyasla en büyük artısı. Eksisi yok mu? Elbette var. Rakiplerine kıyasla (Abus Nutfix) daha ağır ve kaba duruyor. Ayrıca bisikletle arasında boşluk kaldığı için sallanıyor ve hem ses yapıyor, hem de bisiklete zarar verebilir. Çözümü yok mu? Arasına ufak bir lastik parça sıkıştırarak çözebilirsiniz.

Quick caps genel anlamıyla benim beğendiğim bir ürün oldu. Ön arka şeklinde bisiklete daha iyi oturması için iki farklı modeli var (aralarındaki tek fark kadroya değen kısmın daha oyuk olması). Özellikle bisikletini sürekli dışarıya kitlemek zorunda kalan kullanıcılara önerebileceğim bir model. Ürünler ilgili bir de video hazırladık.