Caberg Avalon Kapalı Kask İncelemesi

Avalon, bir senedir deneyimlediğim bir kask. İlk olarak bir İtalyan markası olan Caberg firması tarafından üretiliyor. Caberg ülkemizde çok fazla gördüğümüz bir kask markası aslında, neredeyse tüm motosikletli polisler bu markanın Duke 2 modelini kullanıyorlar. Elbette bu da beni bu markaya yakınlaştıran konulardan oldu. Hep bir Duke 2 modeline sahip olmayı istiyordum. Fakat nasipte Horus ve Avalon varmış. Bu kasklar piyasada bulunan oldukça güzel kasklar. Horus’la ilgili bir yazı da mevcut oradan bakabilirsiniz. 

https://www.youtube.com/shorts/iuXG-AxfPCY

Avalon, üzerinde renkli tasarımlar bulunan ve hatlı uzun tasarımı ile kafada şık duran bir kask modeli. Uzunlamasına tasarımı benim çok hoşuma gitti. Fotoğraflarda çok hoş görünüyor. Ayrıca üzerinde bulunan baskıların çözünürlüğü de oldukça yüksek. 

Kaskın gürültü konusunda ise başarılı olduğunu söyleyebilirim. Vizörü kilitlediğinizde seslerden rahatsız olmayacak hale geliyorsunuz. Sizde Avalon kullandıysanız bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. 

Konforu konusunda gayet başarılı. Kafada sıkma ağrıtma yapmıyor. Bu da size uzun sürüşlerde baş ağrısı yaşatmayacağı anlamına geliyor. Pedler yumuşak fakat kaskın güvenlik seviyesini düşürecek kadar da değil. İnterkom yuvaları mevcut kolayca kurulum yapabilirsiniz. Ayrıca interkomu kaskın dışına takacak alanlarda mevcut. 

Çene pedi iyi iş yapıyor. Güneş vizörü temizliğine dikkat ettiğiniz sürece size konfor sağlıyor. Islak mikrofiber bir bezle temizliğini mutlaka yapın. Alkollü sıvılarla temas etmeyin. Yine vizörün temizliğini de aksatmadan yapın. Uzun ömürlü bir kask, iyi bakılırsa size konforlu sürüşler sağlar. 

Ağırlık ve denge konusunda gayet başarılı. Kafanızı rüzgarda savurmuyor. Elbette yüksek hızlarda deneyimlemedim. Maksimum 120 km/h hızlarda kullandım. Gürültü yüksek hızlarda oluşuyor. Ağırlığı beni rahatsız etmedi. Gayet konforlu hissettim. Beden olarak doğru seçim yapmak burada kilit noktası. Sizde bir mağazada deneyimlemeden satın almayın. 

Son olarak fiyatına nazaran güvenlik ve tasarım ile tercih edilebilir bir kask olduğunu söyleyeceğim. Ayrıca güvenlik sertifikası tam bir kask arıyorsanız uygun fiyatlı kaliteli kask sınıfında yer aldığını söylemem mümkün. Siz daha önce bir Caberg kullandınız mı merak ediyorum yazmayı ihmal etmeyin. 

Ürünün detaylarına ve fiyatına bu linkten ulaşabilirsiniz. (İşbirliği linkidir)https://app.hps.im/d7ct/v215txh2

Yine görsel olarak izlemek isterseniz bir inceleme videosu da çektik yukarıdan izleyebilirsiniz. 

Tunahan Bozkır