Erdek’in En İyi 5 Campingi

1. Mysia Beach Camping:

Düzler mevkisinde yer alan bu kamping Erdek’in en güzel kamp alanlarından birisini sunuyor.
Burada kalan insanların şikayetçi oldukları konuların başında tuvalet ve banyo temizliği geliyor. Ayrıca akşam üzeri sıcak suyun tükenmesi de sorun olabiliyor. Ayrıca çadır kampı için gölgelik alanları da yeterli olmayabiliyor. Fakat kamp yetkilileri buna çözüm sunabiliyor. Elbette yaşanılan kötü tecrübeler belirli yoğun zamanlarda yaşanıyor olabilir diyerek bir numaraya burayı yerleştirdik. Ayrıca Misya adına da değinemeden duramayacağım, daha önceki yazılarımızda detayları mevcut fakat kısaca: “Misya” Balıkesir bölgesinin eski adıdır.

Buradan campingin sitesine ulaşabilirsiniz.

2. Ant Kamping:

Yine Düzler mevkisinde yer alan bu kamping listemizde ikinci sırada. Çam ağaçları ve temizlik bu kampingin öne çıkanlarından. Kamp yönetimi biraz sert ve kaba davranışlı olabiliyor. Fakat kampingin temizliği duş ve tuvalet temizliği gibi hizmetleri onları tercih etmeye sizi itecektir. Tek sorun sıcak suyun bitebiliyor olması.

Buradan campingin sitesine ulaşabilirsiniz.

3. Kapıdağ Kamping:

Düzler’e yakın olan kampinglere devam ediyoruz. Elbette bu kampingin de yoğun ve düşüncesiz insanların kaldığı zamana denk gelirseniz burasıda pis ve rahatsız edici olabiliyor. Fakat çoğu zaman temiz ve sessiz bir huzur mekanı. Her kampingde başınıza gelebilecek sıcak su sıkıntısı burada da peşinizi bırakmayabilir. Ayrıca günlük denize gelen ve piknik yapanların alındığı bir mekan. Gündüzleri mangal dumanı ve kalabalığın gürültüsü tatilinizi işkenceye çevirebilir.

Buradan campingin Sitesine Ulaşabilirsiniz.

4. Selçuk Kamp:

Bu sefer Erdek merkeze oldukça yakın bir konuma geldik. Çoğu zaman deniz temiz fakat insanlar düzene ayak uydurmaktan uzak davranıyor. Temizliği korumaya özen dahi göstermiyor. Kampingin en güzel noktalarından birisi çadır ve araç ücreti yok sadece kişi başı 20TL civarıydı.

 

5. Çamlıkaltı Kamp:

Erdek’in en güzel denizlerinden birisine sahip Turan mahallesinde yer alıyor. Hazır çadır almak ile kendi çadırınızı kurmak neredeyse aynı fiyat. Bu yüzden hazır çadır almayı tercih edebilirsiniz. Yastık ve yorgan sunmaları eşya taşımaktan sizi kurtarabilir, hijyen konusunda takıntılı değilseniz. Elbette ne olur ne olmaz siz yastık kılıfı ve çarşafınızı alın. Mangal ve semaver yaktırıp alabiliyorsunuz. Buraya gelen insanlar temizlik konusunda biraz şikayetçi. Tuvalet ve banyo hijyenini yetersiz buluyor. Ayrıca duş için sıcak su oldukça sıkıntılı. Bu liste de en son da yer alması ise ne yazık ki kirli ve hizmetin yetersiz olması oldu.

Buradan campingin Sitesine Ulaşabilirsiniz.