Kapıdağ Yarımadası’na Nasıl Gidilir?

Güney Marmara’nın en güzel sahillerine ve koylarına ev sahipliği yapan Kapıdağ Yarımadası’na nasıl ulaşılır? Sorusunun cevabı tüm detaylarıyla yazımızda.

Kapıdağ Yarımadası, Marmara Denizinin güneyinde yer alan ve sadece birkaç yüz metrelik kısmıyla ana karaya bağlanan bir yarımada. Balıkesir’in Erdek ilçe sınırları içerisinde yer alan Kapıdağ Yarımadası etrafında irili ufaklı pek çok ada da yer almakta. Bu adalardan en büyüğü olan Marmara Adası ise Erdek’ten bağımsız ve ilçe konumunda.

Kapıdağ Yarımadası’na nasıl ulaşılır? 

İstanbul’dan ulaşım: Yenikapı’dan Bandırma limanına günlük deniz otobüsü ve arabalı feribotlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İDO’nun websitesinden seferlere göz atabilir ve bilet alabilirsiniz.

Bandırma’dan ulaşım: Bandırma’da sahilde bulunan otogardan Erdek’e ve Karşıyaka’ya direkt giden belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Unutmadan, otobüslerde nakit para geçerli değil. Balkart kullanarak otobüslere binebilirsiniz.

İzmir’den ulaşım: Kendi aracınızla D-565 otoyoluyla ulaşabilirsiniz. Eğer toplu ulaşım araçlarını kullanmak istiyorsanız, İzmir’den otobüsle veya trenle Bandırma’ya ulaşabilirsiniz. Daha sonra da belediye otobüsleriyle Erdek veya Karşıyaka tarafına ulaşabilirsiniz.

Erdek – Turanköy

Kapıdağ Yarımadası’nın Turan Köy, İlhanlar, Doğanlar, Büyükova gibi diğer köylerine ve koylarına gitmek istediğinizde de Erdek otogarından kalkan belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.

 

Erdek – Turanköy Gezi Rehberi için tıklayın. Sorularınızı, bizimle iletişim bölümünden paylaşabilirsiniz.